Projekt „CZYSTA MAŁOPOLSKA” w SP nr 2 w Męcinie

05.05.2016

Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie uczestniczyła w III edycji projektu „CZYSTA MAŁOPOLSKA”. Celem realizowanego przedsięwzięcia było m.in. zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży proekologicznych zachowań.

W ramach projektu „Czysta Małopolska” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie zrealizowali wiele działań proekologicznych. Między innymi  były to:

-  akcje ekologiczne – „Sprzątanie świata”, „Święto drzewa”, „Ekologiczne powitanie wiosny”, „Światowy dzień ziemi”, „Akcja „Czysta wieś”

- projekty – ogólnopolski projekt „Odpakowani”,

- programy – ogólnopolski program „My też wybieramy wodę”

- warsztaty i szkolenia dla uczniów i nauczycieli

- kluby proekologiczne – „Klub Naszej Ziemi”

- konkursy o tematyce ekologicznej – m. in. „Szkolny recykling”, „Przetwarzam, więc jestem”, „Mamy tylko jedną ziemię”

- gazetka informacyjna

Do podjętych przez uczniów i nauczycieli działań dochodzą także liczne sukcesy w temacie  upowszechniania wiedzy i promowania działalności proekologicznej.

Opiekunem projektu była nauczyciel w SP nr 2 w Męcinie Kazimiera Pociecha.

Poniżej galeria fotografii z przeprowadzonych działań oraz folder informacyjny opisujący szczegółowo poszczególne zadania realizowane w ramach projektu „Czysta Małopolska” w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie.

Liczba wyświetleń: 1974