„Na własne konto” - głosuj na projekt ZS w Mordarce !!!

04.05.2016

Uczniowie ZS w Mordarce w bieżącym roku szkolnym realizowali projekt, do którego przystąpili  po zgłoszeniu się Urzędu Gminy Limanowa, jako instytucji. Spośród wielu chętnych, szkoła została  zakwalifikowana do IV edycji  projektu organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, z partnerem jakim jest Narodowy Bank Polski. Teraz, jako jedna z 100 szkół w Polsce ZS Mordarka rywalizować będzie w konkursie na najlepszy projekt.

Wynik jaki szkoła uzyska zależny jest jednak nie tylko od tego  jaki był  sam pomysł na założenie Spółdzielni Uczniowskiej, nie to jak  został opracowany i przedstawiony, ale także od tego, ile głosów zostanie uzyskanych  w głosowaniu internetowym. Niestety szkoła nie może głosować na siebie i zwraca się zatem do wszystkich, którzy tą informację przeczytają i dojdą do wniosku, że projekt opracowany przez uczniów z Mordarki warto wesprzeć. Jest to swoiste sprawdzenie czy społeczność lokalna jest także społecznością obywatelską, gotową aktywnie działać i popierać  własne rozwiązania.

Autorzy projektu z góry dziękują tym, którzy za pośrednictwem Facebooka  będą chcieli oddawać głosy  codziennie  w dniach od 5 do 15 maja na projekt ZS Mordarka.  A to link do głosowania https://www.facebook.com/nawlasnekonto?sk=app_311168525678926&app_data=610

A oto kilka słów o samym projekcie:

Był on realizowany w dwóch etapach

- I etap - polegał na realizacji materiału z zakresu pięciu modułów: podstawy przedsiębiorczości, aktywności gospodarczej, pieniędzy i bankowości, oszczędzania i inwestowania, biznesplanu-marketingu-reklamy. Odbywał się podczas ferii zimowych, a jego realizacja opierała się na symulacji. wycieczkach, wywiadach, grach edukacyjnych jednym słowem na „zabawie”.

-II etap - polegał na stworzeniu pomysłu na założenie Spółdzielni Uczniowskiej oraz przygotowaniu i opracowaniu wszystkich elementów planu biznesowego. Elementem  projektu było także przygotowanie prezentacji własnego pomysłu i jego reklama, na którą liczymy, że obecnie oddacie głosy. Na  realizację tej części mieliśmy czas dwóch miesięcy. Praca nad projektem była ciekawa, ale wymagała dużego wysiłku aby pogodzić zadania projektowe z nauką szkolną. Dobrze by zatem było aby ten wysiłek przełożył się na wymierne – finansowe korzyści. By to uzyskać potrzebne jest wsparcie w głosowaniu jak największej liczby osób, na co bardzo liczą autorzy projektu.

Zainteresowanych projektem odsyłamy do strony internetowej ZS Mordarka, gdzie są zamieszczone opracowane materiały: http://www.zsmordarka.pl/index.php/wydarzenia/472-%E2%80%9Ena-własne-konto%E2%80%9D.html

Można  także zajrzeć na stronę projektu „Na własne konto”, gdzie  w zakładce „Program w Polsce” odnaleźć można prowadzonego szkołę bloga.(http://www.nawlasnekonto.pl/blog/publiczne-gimnazjum-w-zespole-szkol-im-stanislawa-wyspianskiego-w-mordarce-e4)