Mordarka wygrywa „7-mki” piłkarskie!

05.05.2016

Ogromne emocje panowały dziś na Orliku przy Zespole Szkół nr 1 w Męcinie, gdzie po raz kolejny odbyły się Zawody Sportowe „7-mki” Piłkarskie dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Limanowa. Zawody poprzedzone zostały eliminacjami, które zakwalifikowały sześć drużyn ze szkół w:  Pasierbcu, Nowym Rybiu, Starej Wsi  nr 1, Wysokiem, Mordarce oraz Kłodnem do walki o tytuł Mistrza Gminy Limanowa.

Drużyny rozegrały mecze w dwóch grupach.  Od pierwszego gwizdka rozpoczęła się zacięta i bardzo wyrównana walka o punkty.

Mecz o III- IV miejsce rozegrany pomiędzy Kłodnem i Nowym Rybiem wygrała drużyna z Kłodnego, zapewniając sobie tym samym miejsce na podium. Oczywiście największych emocji, zarówno zawodnikom, jak i zgromadzonym kibicom dostarczył mecz finałowy pomiędzy Starą Wsią i Mordarką. Zawodnicy prezentowali bardzo wyrównany poziom gry, jednak po zdobyciu dwóch goli przez Mordarkę to właśnie jej przypadł w udziale laur zwycięstwa.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP Mordarka

II miejsce – SP Stara Wieś I

III miejsce – SP Kłodne

IV miejsce – SP Nowe Rybie

V miejsce – SP Pasierbiec

VI miejsce – Wysokie

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca zostały wyróżnione okolicznościowymi  pucharami. Wręczenia nagród oraz podsumowania Turnieju dokonali Wice Wójt Gminy Limanowa – Marian Mąka oraz  Kierownik Wydziału  Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik.

Chłopcom z Mordarki gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 10 maja br. w Kamienicy.