Miejsko-Gminne porozumienia dotyczące realizacji wspólnych inwestycji

05.05.2016

W dniu 5 maja, po wcześniejszym podjęciu stosownych uchwał przez radnych samorządowych,  władze gminy i miasta Limanowa  podpisały porozumienia określające zasady współpracy i warunki wspólnej realizacji inwestycji związanej z modernizacją oczyszczalnią ścieków w Limanowej oraz rozbudową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stara Wieś  i Lipowe.

Pierwsze zadania związane z  „Rozbudową i przebudową (modernizacją) oczyszczalni ścieków w Limanowej”, ma spowodować wzrost ilości odbieranych ścieków dodatkowo o 10 tys. RLM od podłączonych odbiorców. Pozwoli to   udostępnić gminie Limanowa możliwość zrzutu ścieków do rozbudowanej oczyszczalni dla mieszkańców w/w miejscowości. Wartość wspólnej inwestycji szacowana jest na około 13 mln zł.

Drugie zawarte porozumienie pozwoli na przygotowanie inwestycji związanej z rozbudową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stara Wieś i Lipowe. Dzięki temu gmina Limanowa uzyska możliwość odprowadzenia ścieków z tych sołectw. W budżecie gminy Limanowa zostały zabezpieczone środki finansowe na realizację w/w zadania w kwoacie ponad  miliona złotych.

Ze strony Gminy Limanowa porozumienie podpisane zostało przez wójta Władysława Pazdana, w obecności zastępcy wójta Marian Mąka oraz radnych - Marka Młynarczyka i Józefa Mąka, natomiast Urząd Miasta Miasto Limanowa reprezentowali burmistrz Władysław Bieda, zastępca burmistrza Wacław Zoń, przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz oraz skarbnik Miasta Irena Gawlik.

fot.www.miasto.limanowa.pl