Laur zwycięstwa dla uczniów ZS w Mordarce w konkursie ogólnopolskim.

30.05.2016

Zespołu Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce został LAUREATEM w ogólnopolskim konkursie na projekt Spółdzielni Uczniowskiej w ramach programu „Na własne konto” organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

23 maja br. Komisja Konkursowa, złożona z przedstawicieli: Narodowego Banku Polskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz niezależnych ekspertów w dziedzinie spółdzielczości dokonała oceny projektów spółdzielni uczniowskich, które należało zaplanować w ramach wspomnianego programu. Spośród 100 gimnazjów  z całej Polski  wybrano 5 najlepszych prac oraz przyznano 5 wyróżnień. Zespół Szkół w Mordarce znalazł się na pierwszym miejscu wśród piątki laureatów.

Szkoła w Mordarce zakwalifikowała się do udziału w projekcie po zgłoszeniu jej przez Gminę Limanowa. Po weryfikacji zgłoszeń znalazła się wśród 100 szkół z całej Polski w których realizowany był projekt, którego głównym celem było opracowanie „Teczki Spółdzielni Uczniowskiej”.

Teczka Spółdzielni Uczniowskiej, zawierała

• opis badania rynku i wzór ankiety do badania rynku;
  • model biznesowy spółdzielni uczniowskiej (opis zasad funkcjonowania SU);
  •  plan budżetowy spółdzielni uczniowskiej na pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania.

Wszystkie te elementy należało przedstawić w formie prezentacji, uwzględniając pomysłowość, innowacyjność i oryginalność podjętego działania.  To właśnie w tym konkursie Zespół Szkół w Mordarce został laureatem zdobywając nagrodę w wysokości 2000 zł. dla szkoły, a każdy uczestnik nagrodę rzeczową w wysokości 200 zł.

Wręczenie nagród i podsumowanie projektu odbędzie się 13 czerwca br. o godz. 13:00 na Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie.

Uczniom oraz nauczycielom  z Zespołu Szkół w Mordarce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.