II Rodzinne Potyczki z ortografią w Mordarce

08.05.2016

Zespół Szkół w Mordarce już po raz drugi gościł w swoich murach rodzinne drużyny, które chciały stawić czoła ortograficznym trudnościom.

II Rodzinne Potyczki z ortografią odbyły się 6 maja 2016 r. Celem konkursu jest propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Do rywalizacji o miano najlepszych stawiło się 16 drużyn z klas IV-VI. Taką drużynę tworzyli: dziecko i jego opiekun, np. mama, tata, babcia, ciocia. Uczniowie pisali dyktando pod czujnym okiem swoich opiekunów, którzy podpowiadali i kontrolowali swoich podopiecznych. Później to rodzice i opiekunowie musieli się zmierzyć z tekstem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi.

Wszyscy dzielnie stawili czoła niełatwemu zadaniu i świetnie się bawili. Kiedy organizatorzy sprawdzali tekst dyktand,  uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Następnie swój wykład pt.: „Jak wychować miłośnika książek?” poprowadziła Ewa Zelek. Zorganizowała ona także quiz czytelniczy i przedstawiła ciekawostki o książkach. Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom zmagań ortograficznych, gdyż poziom był naprawdę bardzo wyskoki.  Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i konkursowe gadżety.

Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom, którzy odważnie zmierzyli się
z pułapkami  polskiej ortografii, nie zrażając się faktem, że należy ona do najtrudniejszych wśród wszystkich języków świata. Gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za współpracę, zaangażowanie i miłą zabawę.

Pomysłodawcą , jak również głównym organizatorem całej akcji jest pedagog szkolny Alina Górszczyk, która pieczalowicie dbała o każdy szczegół przedsięwzięcia.