Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

GRAND PRIX Małopolski za nami!

17.05.2016

W ostatni weekend na Pogórzu Wiśnickim zakończyły się zmagania zawodników w biegu na orientację w tegorocznej odsłonie Grand Prix Małopolski. Podczas III rund zawodnicy startowali aż w siedmiu etapach – trzykrotnie w biegu klasycznym, trzykrotnie w biegu średniodystansowym oraz jeden start w biegu sprinterskim. W trakcie tych zawodów nie zabrakło także zawodników klubu „Patria” Młynne.

Ostatnia odsłona tradycyjnie przebiegała w fatalnych warunkach atmosferycznych, ale zawodnicy Patrii spisali się bardzo dobrze.  Swoje kategorie wiekowe wygrali: Oskar Mordarski (M10N) oraz Witold Sochacki (M50). Na drugim miejscu rywalizację ukończyła Małgorzata Sroka(K14), a na trzecim Magdalena Fitrzyk (K10N) oraz Klaudia Zelek (K14).
Z pozostałych zawodników 6 miejsce dla Martyny Zelek (K10N), 4 był Maciej Duplak (M10N) oraz Krzysztof Fitrzyk (M14), Jakub Dudek – 6 pozycja w M16, podobnie jak Jakub Janik(M12). W seniorach Piotr Mamala kończy rywalizację na 7 miejscu.

Po zakończonych zawodach podsumowano rywalizację w całym cyklu.
Grand Prix Małopolski 2016 w swoich kategoriach zwyciężyli: Karol Bałaziński(M10N)oraz Jacek Kozłowski (M50). Trzecie miejsce dla Martyny Zelek i Małgorzaty Sroka.

Przed Patrią, w najbliższy weekend start w międzynarodowych zawodach w Przemyślu – Puchar Twierdzy Przemyśl i 3 biegi, klasyk, średni i bieg sprinterski wokół Zamku w Przemyślu.