Dotacja eksportowa – dofinansowanie 50% do 200 tysięcy złotych!

15.05.2016

Urząd Marszałkowski za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości przygotował bezzwrotną dotację ze środków unijnych na rozwój działań eksportowych przeznaczoną dla firm z obszaru województwa małopolskiego .

Dofinansowaniu podlegać będą projekty mające na celu wsparcie polskich eksporterów poprzez:
- zakup usług doradczych (bazy klientów, proces negocjacji, poszukiwanie klientów).

- udział w targach w Polsce i za granicą,

- zakup usług związanych z certyfikacją,

- szeroko zakrojone działania marketingowe i promocyjne.

Wnioski można składać od 13 maja 2016 roku

O wsparcie ubiegać się mogą  mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (zatrudniające do 250 osób) z województwa małopolskiego lub działające w województwie małopolskim. Intensywność dofinansowania wynosi 50%  wydatków kwalifikowanych. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 200 000 PLN

Etap I – przygotowanie wniosku i biznes planu / strategii eksportowej

Etap II – wdrożenie działań eksportowych zaproponowanych we wcześniej przygotowanej strategii.

Firma NEXTPOLAND oferuje pomoc  w przygotowaniu procedury aplikacyjnej (opracowanie wniosku, biznes planu/strategii eksportowej wraz z załącznikami), a po akceptacji wniosku o dofinansowanie, na życzenie klienta prowadzi i rozlicza projekt.