„Bezpieczeństwo przede wszystkim” w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu

26.05.2016

Pamiętając o powyższej zasadzie  w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu zorganizowano konkurs pod nazwą „Bezpieczni w szkole i poza nią”.

Uczniowie klas IV - VI mieli szansę rywalizować ze sobą o punkty, które zasilą pakiet „Super klasy”.  W przedsięwzięciu udział wzięli wszyscy uczniowie klas, którzy zostali wcześniej odpowiednio podzieleni na drużyny. Celem poszczególnych zespołów zadaniowych było jak najlepsze przygotowanie się do właściwej konkurencji. Jedni mieli za zadanie wykonać plakat plastyczny łączący się z hasłem konkursowym, inni solidnie zapoznawali się z przepisami ruchu drogowego oraz przypominali sobie zasady właściwego reagowania w chwili niebezpieczeństwa.  Ciekawa okazała się także konkurencja, podczas której zawodnicy omawiali wylosowane przedmioty znajdujące się w apteczce szkolnej bądź w torbie lekarza. Część dzieci musiała natomiast zaprezentować swoje zdolności aktorskie i odegrać scenki dramowe. Drużyny losowały kartki z krótkim opisem zdarzenia. Zadanie polegało na przygotowaniu, a następnie odegraniu scenki, w której przedstawiono skuteczne sposoby pomagania osobom będącym ofiarami agresji lub przemocy. Na koniec nie zabrakło również zagadek.  Konkurs odbywał się „na  żywo” z aktywnym udziałem publiczności. Udział w konkursie pozwolił wszystkim uczniom szkoły przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz sposoby radzenia sobie z przemocą.

Mamy nadzieje, że propagowanie wiedzy prozdrowotnej, bezpiecznego poruszania się po drogach, szerzenie zdrowego i higienicznego trybu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz wdrażanie do działań profilaktycznych na rzecz ochrony zdrowia i życia przyniesie w przyszłości młodego pokolenia same pozytywne skutki.