AKCJA– ODDAJ Z NAMI KREW

22.05.2016

Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, przy współudziale Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji zaprasza mieszkańców na akcję zbiorowego oddania krwi, zorganizowaną z okazji „Dnia Dziecka”. Krew zostanie przekazana na potrzeby limanowskiego szpitala, ze wskazaniem, dla jego najmłodszych podopiecznych. Akcja odbędzie w dniu 8 czerwca 2016 r. w godzinach od 8.00 - 12.00 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Kontakt: 18 3379466

Informacje dla dawców:

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL: dowód osobisty, dawca wielokrotny  również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Oddawanie krwi jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla Dawcy z uwagi na stosownie w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. O wszelkich wątpliwościach dotyczących swojego zdrowia należy powiadomić lekarza kwalifikującego do oddania Kwi, a także oddać mu osobiście wypełniony kwestionariusz dla Krwiodawcy, zawierający pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kwalifikowanego kandydata.