8-10 lipca - 8 Wyścig Górski Przełęcz pod Ostrą

23.05.2016

Wielkimi krokami zbliża się 8 Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, będący eliminacją Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 7 i 8 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.  Wyścig będzie rozgrywany w dniach 8-10 lipca br. na trasie w miejscowości Stara Wieś, odcinek drogi powiatowej K1609 Limanowa - Kamienica od miejscowości Stara Wieś do szczytu Przełęcz pod Ostrą.

Organizatorem 8 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą jest Auto Moto Klub Limanowa oraz Polski Związek Motorowy, a rolę współorganizatorów pełnią: Gmina Limanowa, Powiat Limanowski, Miasto Limanowa oraz Gmina Słopnice.

W celu zapewnienia bezpiecznego i pomyślnego przebiegu wyścigu 19 maja, w hotelu LimanoVa odbyło się spotkanie organizacyjne połączone z konferencją prasową.

Od ubiegłego roku uczestnicy wyścigu na trasie liczącej 5493 metry mają do pokonania 33 zakręty. Imprezę corocznie obsługuje 300 osób: służby ochrony zabezpieczające trasę, służby medyczne, strażacy - ochotnicy, policja, sędziowie Polskiego Związku Motorowego, obsługa Biura Zawodów czy biura prasowego.

Dla kibiców przygotowanych zostanie 6 parkingów z których łatwo będzie można dotrzeć w okolice startu oraz wyznaczonych punktów obserwacyjnych. Dodatkowo zmagania będzie można śledzić na telebimie oraz na bieżąco w relacji on-line.

Patronat medialny nad imprezą pełni  radio RMF, TVP Sport, TVP Kraków oraz portal wysciggorski.pl

Poniżej mapka trasy tegorocznego wyścigu: