Zuzanna Jasica z Gimnazjum w Pisarzowej laureatką II miejsca powiatowego konkursu literackiego

14.04.2016

Dnia 12 kwietnia br. w Limanowej miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego konkursu literackiego pn. Postać księdza Józefa Kurzei moimi oczami. W konkursie udział wzięło troje naszych gimnazjalistów z klasy I a, którzy napisali opowiadanie poświęcone osobie duchownego pochodzącego z Zasadnego, wsi koło Kamienicy.

Ksiądz Kurzeja za zgodą kardynała Karola Wojtyły, a wbrew decyzji komunistycznej władzy, założył na nowohuckim osiedlu (Mistrzejowice) parafię i rozpoczął budowę świątyni. Osoba ks. Kurzei była bliska Janowi Pawłowi II – kilkakrotnie odwoływał się on do tego duchownego w swych papieskich homiliach, podkreślając heroiczność jego cnót i wskazując go za wzór do naśladowania. Proces beatyfikacyjny Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei został otwarty 4 maja 2005 r.

Do organizatorów konkursu napłynęło 51 prac, z czego 18 w kategorii gimnazjum. Jury przyznało Zuzannie Jasicy II miejsce, zaś Milena Pustelnik i Filip Kryzia otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy!