Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie w programie Trzymaj Formę

14.04.2016

„Zdrowie w naszych rękach”! – hasło przewodnie działań, które uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie przyjęli na rok szkolny 2015/2016, w ramach programu „Trzymaj Formę”. Zdrowa żywność, zbilansowana dieta oraz ruch na świeżym powietrzu to główne cele naszych działań. Do kształtowania prozdrowotnych nawyków młodzieży przyczynili się: higienistka szkolna i dietetyk, którzy odbyli edukacyjne pogadanki z młodzieżą i rodzicami.

Uczniowie przez kilka miesięcy pogłębiali zagadnienia dotyczące zdrowia, diety i tak ważnej aktywności fizycznej. Następnie przygotowywali smaczne posiłki według własnych receptur: koktajle owocowe, sałatki oraz kanapki. W ramach programu „Trzymaj Formę” uczniowie rozwijali swoje  zainteresowania oraz poszerzali wiedzę o świecie. Uczestnicy podejmowali  szereg działań dotyczących lepszego poznania własnego organizmu i sprawności fizycznej poprzez uczestnictwo w testach sprawnościowych, biegach i grach zespołowych. Akcja mierzenia i ważenia (BMI) oraz badania ciśnienia to ważne badania profilaktyczne, którym poddali się uczestnicy projektu, w celu wykluczenia nieprawidłowości. Świadomość młodego człowieka stale się zmienia. Uczniowie chcą wiedzieć więcej  na temat własnego ciała i zdrowia.

Udział w  projekcie  to olbrzymie  doświadczenie, które mamy nadzieję będzie procentować
w przyszłości.

www.facebook.com/sp2mecina/