Program "Rodzina 500 +" - pierwsze środki już na kontach!

11.04.2016

W nieco ponad tydzień od wejścia w życie rządowego programu "Rodzina 500+" pierwsze środki już trafiają na konta wnioskodawców z terenu gminy Limanowa. Wypłata należności na konta rozpoczęła się z dniem dzisiejszym.

Od początku wejścia w życie rządowego programu "Rodzina 500+" czyli od dnia 1 kwietnia 2016 r. na terenie gminy Limanowa na dzień 12 kwietnia złożonych zostało 1428 wniosków. Wnioskodawcom, którzy złożyli dokumenty z zaznaczeniem  wypłaty środków na konta, należności już są przelewane - do tej pory otrzymały je 122 rodziny na 200 dzieci, w łącznej wysokości prawie 100.000,00 zł. Kolejne środki na konta wypłacane będą sukcesywnie.

Przypominamy, iż wnioski w ramach programu „Rodzina 500+” przyjmowane są od poniedziałku do piątku w Urzędzie Gminy Limanowa / pok. nr 26 i 28/ w godz. od 8.00-15.00.  W najbliższą sobotę -16 kwietnia złożenie wniosku możliwe będzie także:

- w Szkole Podstawowej w Kaninie

- w Świetlicy w Siekierczynie I

oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi I

w godz. od 8.00 do 15.00.

Wnioski można też składać przez internet:n za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, e-PUAP oraz portal [email protected]