Powiatowa Gimnazjada „Wiem wszystko” z udziałem gimnazjalistów z gminy Limanowa

14.04.2016

Dnia 14 kwietnia br. w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej odbyła się już po raz trzynasty Powiatowa Gimnazjada „Wiem wszystko”. Jak co roku wśród licznego grona uczestników znaleźli się także uczniowie gimnazjów z naszej gminy. Zakres tematyczny Gimnazjady obejmował wiadomości i umiejętności znajdujące się w programie nauczania poszczególnych przedmiotów w gimnazjum.

Konkurs jak roku adresowany był  do  uczniów klas III gimnazjów z powiatu limanowskiego.             i miał on na celu:

• promowanie najlepszych uczniów biorących udział w konkursie
  • motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy i umiejętności
  • promowanie liceum jako dalszego etapu kształcenia
  • kształtowanie tzw. „zdrowej rywalizacji” wśród uczniów

W konkursie „Wiem wszystko” w tym roku wzięło udział 64 uczestników z 21 gimnazjów   z terenu powiatu limanowskiego. Gimnazjada składała się z dwóch etapów:

• etap pisemny – test wyboru z zakresu wszystkich przedmiotów realizowanych w gimnazjum oraz języka angielskiego, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy
  • etap ustny – przeprowadzony na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonali: Dyrektor I LO Anna Mruk, Wicestarosta Mieczysław Uryga, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Wojciech Korabik oraz  Skarbnik Powiatu Elżbieta Nastałek. Ksiądz Marcin Baran pokrzepił młodzież dobrym słowem, pobłogosławił i wspólną modlitwą rozpoczęto zmagania intelektualne.

Ciekawe pytania ze wszystkich dziedzin wiedzy ułożyli nauczyciele szkoły, a całość konkursu przygotowały jak każdego roku Lucyna Wójtowicz i Dorota Nawaleniec. Wspierali ich profesorowie liceum Zofia Ociepka i Mariusz Mrózek.

Do II etapu zakwalifikowało się 10 finalistów:

1. Nowak Wioleta – Gimnazjum w Zalesiu

2. Jędrzejek Regina – Zespół Szkół – Publiczne Gimnazjum im. J. Korczaka w Laskowej

3.  Waktor Maria – Gimnazjum Samorządowe im. Króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku

4. Szołdrowska Monika - Publiczne Gimnazjum w Męcinie

5. Krzemińska Małgorzata - Publiczne Gimnazjum w Męcinie

6. Migacz Katarzyna – Gimnazjum w Przyszowej

7. Krzyściak Aneta – Gimnazjum w Szczyrzycu

8. Sowa Maciej – Zespół Szkół Samorządowych nr 1 – Gimnazjum nr 1 w Limanowej

9. Banach Karol - Zespół Szkół Samorządowych nr 3 – Gimnazjum nr 3 w Limanowej

10. Kucharczyk Klaudia – Gimnazjum w Jurkowie

Rywalizacja wyłoniła troje laureatów.

I miejsce: Karol Banach

II miejsce: Klaudia Kucharczyk

III miejsce: Małgorzata Krzemińska (Gimnazjum w Męcinie)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrodę książkową oraz poczęstunek, a laureaci i finaliści uhonorowani zostali specjalnymi nagrodami książkowymi i rzeczowymi.Nagrody dla gimnazjalistów ufundowane zostały dzięki wsparciu sponsorów:

• Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka
  • Starostwa Powiatowego w Limanowej
  • Urzędu Miasta Limanowa
  • Urzędu Gminy w Limanowej
  • Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej
  • Beaty i Bogdana Pietruchów
  • Iwony i Romana Sułkowskich
  • Piekarni ”Ptyś”

Gimnazjada jest dla uczniów doskonałą okazją do porównania poziomu wiedzy, motywowania do dalszej nauki i rozwijania umiejętności. Nauczyciele mogą wyłowić nowe talenty i zachęcić podopiecznych do kontynuowania nauki w liceum.