Inauguracja akcji „ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016”

28.04.2016

V Tour Mszana Dolna 1 Maja br.  zainauguruje siódmą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowaną przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego. W programie tegorocznej akcji  przewidziano 17 / w tym 2 nocne/ rodzinne  wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat!!!

Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 5 czerwca  od zdobywania Urbaniej Góry, a kończymy 4 września na Lubogoszczy.  Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Dla najmłodszych amatorów  górskich wycieczek 4 maja organizowany jest III Rajd dla dzieci  i młodzieży " Beskidzkie Wyspy "Lubogoszcz 2016. Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 320 km , 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

Miłośników muzyki i tańca i dobrej zabawy zapraszamy w miesiącu  lipcu  na cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.
W dniach 13-14 sierpnia zapraszamy do Limanowej na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej
Przez cały okres wakacji Gminy organizują cykl imprez pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami / m.in. Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej,  Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu ,  Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku , Dożynki , Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.
Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 11 września do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych  Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".
Miłośników kolei w weekendy w miesiącu czerwcu ,lipcu i sierpniu zapraszamy na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej / niedawno obchodziła  jubileusz 130 lecia/ a  26 czerwca na Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej , gdzie po raz kolejny  podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej .
Poniżej materiały akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2016.

Pełny serwis informacyjny na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl
                                                                     facebook.com/odkryjbeskidwyspowy/