II Wojewódzki Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”

03.04.2016

Po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „W kręgu poezji lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”.  Konkurs odbędzie się dnia 28 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kłodnem.

Cele Konkursu to m.in. popularyzacja twórczości poetek obozowych oraz postawy miłości do Ojczyzny, zapoznanie z losami więźniarek oraz promowanie utalentowanej młodzieży. Uczestnikami konkursu mogą być recytatorzy indywidualni - uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Patroni tegorocznej edycji konkursu:

• Wanda Półtawska – była więźniarka KL Ravensbrück
  • Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
  • Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty
  • Jan Puchała – Starosta Limanowski
  • Władysław Pazdan  – Wójt Gminy Limanowa

W pracach jury konkursu wezmą udział:

• Andrzej Róg – aktor teatru STU w Krakowie;
  • Ewa Ablewicz-Rzeczkowska – dziennikarka Polskiego Radia, Zastępca Dyrektora Redaktora Naczelnego,
  • Paweł Zastrzeżyński – reżyser filmowy
  • Ewa Tobiasz – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Kłodnem

Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu otrzyma pióro oraz dyplom ufundowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, ponadto uczestnicy konkursu otrzymają  nagrody książkowe i dyplomy.

Laureaci konkursu i ich opiekunowie wezmą także udział w wycieczce historycznej do Lublina. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie Zamku Lubelskiego i Oddziału Martyrologii "Pod Zegarem", skąd więźniarki polityczne trafiały do niemieckiego obozu Ravensbrück w latach 1941-1944.

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej: http://spklodne.szkolnastrona.pl oraz poniżej. Zgłoszenia na Konkurs przyjmowane są do dnia 20 kwietnia 2016 r.