Gimnazjalista z ZS Pisarzowa laureatem powiatowego konkursu matematycznego

14.04.2016

Dnia 31 marca br. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbyło się oficjalne rozdanie nagród dla zwycięzców Powiatowego Konkursu Matematycznego „Śladami Matematyków”. Wśród laureatów Konkursu  znalazł się uczeń ZS Pisarzowa  Przemysław Kożuch.

W rywalizacji wzięło udział 108 uczniów z 23 gimnazjów z terenu Powiatu Limanowskiego, a zawody składały się z  dwóch części. Pierwszej testowej, w której uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia i osiągnięć znanego matematyka oraz części drugiej otwartej, która polegała na rozwiązaniu pięciu zadań otwartych.

Jak stwierdzili jurorzy, wyłonienie zwycięzców było dla nich dużym wyzwaniem, gdyż uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Wśród laureatów znalazł się uczeń Zespołu szkół w Pisarzowej Przemysław Kożuch z klasy IIIA, który zajął trzecie miejsce, zdobywając tylko dwa punkty mniej niż zwycięzca. Nagrodą za zdobycie  III miejsca w konkursie był profesjonalny kalkulator matematyczny.

Gratulujemy Przemkowi i cieszymy się jego sukcesem.