Gimnazjaliści z Męciny najlepsi na powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

28.04.2016

Dnia 27 kwietnia br. w Zespole  Placówek Oświatowych w Kasince Małej po raz kolejny odbył się powiatowy etap  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na powiatowym szczeblu konkursu gminę Limanowa reprezentowali uczniowie z Zespołu szkół nr 1 w Męcinie, którzy zwyciężyli etap gminny turnieju.

Głównym celem turnieju jest upowszechnianie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu, utrwalanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz promowanie roweru jako formy czynnego spędzania wolnego czasu. Nad przebiegiem konkursu czuwali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Limanowej.

Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Męcinie. Gimnazjaliści z Męciny uplasowali się również na wysokich pozycjach w klasyfikacji indywidualnej zajmując miejsca na podium:

- I miejsce Piotr Stanisławczyk – Zespół Szkół nr 1  w Męcinie

- III miejsce Kuba Lachor – Zespół Szkół nr 1 w Męcinie

Drużyny, które stanęły na najwyższym podium będą reprezentować powiat limanowski w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Zwieńczeniem współzawodnictwa było przyznanie miejsc i wręczenie nagród. Dzięki ofiarności licznych sponsorów, w tym Starosty Powiatu Limanowskiego, Wójta Gminy Limanowa, Wójta Gminy Mszana Dolna, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie a także wielu lokalnych darczyńców, zwycięzcy oraz uczestnicy turnieju otrzymali cenne nagrody rzeczowe (m.in. rowery górskie i tablety) oraz okolicznościowe puchary.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwała grupa sędziów, przedstawiciele Policji oraz ratownicy z Auto Moto Klubu Limanowa. Specjalne podziękowania powędrowały również do nauczycieli - opiekunów drużyn, którzy szkolili swoich podopiecznych do zawodów.

Gimnazjalistom z Męciny życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim turnieju!