Dzień Ziemi w ZS nr 1 w Starej Wsi

28.04.2016

Kolejne dwie kategorie przeznaczone były odpowiednio dla klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. W obu kategoriach były dwie konkurencje – quiz ekologiczny oraz kalambury przyrodnicze. Uczniowie zastanawiali się nad takimi kwestiami jak chociażby tym, jakie mamy formy ochrony przyrody, jakie są odnawialne źródła energii lub też jakie są najczęściej spotykane rośliny i zwierzęta w naszych okolicach. Następnie przedstawiciele każdej z klas zmierzyli się z kalamburami. Każda z drużyn miała do zaprezentowania jedno przysłowie, np. „Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda” czy też „Praca nie zając, nie ucieknie”.

W tych kategoriach zwyciężyły odpowiednio klasa V oraz klasa II gimnazjum. Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji przypomnieli sobie, że to w naszych rękach jest przyszłość naszej planety. Cała inicjatywa przebiegała pod opieką Doroty Młynarczyk oraz Doroty Kędroń – opiekunek kółka przyrodniczego.

Dnia  25 kwietnia br. w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi, który jak co roku przypada na 22 kwietnia. Akademię przygotowali uczniowie szkoły podstawowej należący do kółka przyrodniczego wraz z kolegami i koleżankami z klasy IV.

Akademia składała się z dwóch części: apelu oraz konkursów, które odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Podczas pierwszej części uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym, że nasza planeta jest naszym domem, który daje nam wszystko co niezbędne do życia. Powinniśmy więc odwdzięczyć się jej dbając o jej dobro oraz o to, by była piękna i radosna. W następnej  kolejności odbyły się konkursy. Pierwsza kategoria przeznaczona była dla klas 0-III Szkoły Podstawowej. Uczniowie niniejszych klas mieli wykonać plakaty dotyczące Dnia Ziemi, a następnie zaprezentować je całej przed osobami zebranymi na akademii. W tej kategorii przyznano następujące miejsca:

Miejsce 1 - Klasa 2a

Miejsce 2 - Klasa 0b

Miejsce 3 - Klasa III

Nagrody dla zwycięzców oraz słodkie niespodzianki dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców.