Wiesław Janczyk nowym Wiceministrem Finansów

29.03.2016

Dziś przed południem  minister Paweł Szałamacha przekazał Wiesławowi Janczykowi    akt mianowania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Poseł Prawa i Sprawiedliwośći z Męciny zastąpi odwołanego kilka dni temu Konrada Raczkowskiego.

Wiesław Janczyk urodził się w 1964 r. Chomranicach, a obecnie mieszka w Męcinie. Po ukończeniu Technikum Elektrycznego w Nowym Sączu studiował  filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Później wyjechał na studia do Londynu. Po powrocie do Polski był związany zawodowo z Bankiem Gospodarki Żywnościowej S.A, pełnił funkcję prezesa ZEW Niedzica S.A. oraz był wiceprezesem REMAG S.A. Od lat działał społecznie jako radny Gminy, a potem radny Powiatu Limanowa. Jako poseł Sejmu VI i VII kadencji pracował w Komisji Finansów Publicznych i w podkomisji stałej ds. Instytucji Finansowych, której był przewodniczącym.

Z okazji powołania posła Wiesława Janczyka na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Wójtowie Gminy Limanowa: Własysław Pazdan  oraz Marian Mąka  wraz z  Radą Gminy Limanowa na czele ze Stanisławem Młyńskim   Przedowniczącym,  składają serdeczne gratulacje i życzą dalszych sukcesów.

zdj.limanowa.in