III Gminny Turniej Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych

08.03.2016

Dnia 10 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Pisarzowej odbył się III Gminny Turniej Ortograficzny  dla uczniów szkół podstawowych. Uczestniczyło w nim dziesięć szkół z terenu gminy Limanowa: Siekierczyna nr 1,  Stara Wieś nr 2, Kłodne, Wysokie, Mordarka, Nowe Rybie, Siekierczyna nr 2, Pasierbiec, Młynne oraz gospodarze Pisarzowa.

Organizatorzy - czuwający nad prawidłowym przebiegiem przedsięwzięcia - Jadwiga Kuś, Lidia Biernat oraz Wiesław Ociepka - podkreślają, że mimo trudnego tekstu wszyscy uczestnicy poradzili sobie wyśmienicie. W tym roku prym wiedli panowie …było ich zaledwie dwóch i to właśnie oni podzielili między sobą główne trofea. Zwycięzca – Filip Abram z Pasierbca już w ubiegłym roku był o krok od zwycięstwa ustępując tylko uczennicy z Pisarzowej.

Oto laureaci konkursu:

Filip Abram SP Pasierbiec - zdobywca  pierwszego miejsca ( nauczyciel prowadzący-Alicja Wąsowicz)

Damian Judka SP Wysokie - ulokowany na drugiej pozycji (nauczyciel prowadzący -Mariola Olesiak)

Faustyna Król SP nr 2 Siekierczyna  – która zajęła miejsce trzecie (nauczyciel prowadzący -Renata Kania).

W konkursie nagrodzeni zostali również :

Gabriela Wojak ( SP nr 2 Stara Wieś) - opiekun Dorota Sewielska,

Katarzyna Jędrzejek  ( SP Młynne) - opiekun Maria Pytel

Faustyna Opiela (SP Mordarka) – opiekun Ewa Zelek

Sophie Benk ( SP Nowe Rybie) – opiekun Małgorzata Ryś

Oliwia Oleksy  (SP Pisarzowa) – opiekun Lidia Biernat

Kinga Woźniak (SP Kłodne) – opiekun Ewa Tobiasz

oraz Wiktoria Wrona  (SP nr 1 Siekierczyna) - opiekun Barbara Szewczyk

Nagrody oraz dyplomy wręczył Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowej Magdalena Strzebońska.
Organizatorzy wszystkim serdecznie pogratulowali zapraszając na kolejną edycję konkursu już za rok.