A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dziewczęta z Rupniowa Mistrzyniami Gminy w Mini Piłce Ręcznej!

09.03.2016

Dnia 10 marca br. na hali przy Zespole Szkół w Mordarce odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa  Szkół Podstawowych w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach brało udział sześć drużyn z terenu naszej gminy: SP Pasierbiec, SP Wysokie, SP Rupniów, SP Siekierczyna I, SP Mordarka oraz SP Stara Wieś I.

Zawody rozegrano w dwóch grupach. Po zaciętej rywalizacji, awans do dalszych rozgrywek zdobyły cztery drużyny: SP Wysokie, SP Siekierczyna I, SP Pasierbiec oraz SP Rupniów. Walkę o trzecie miejsce w brawurowym stylu wygrały dziewczęta z Pasierbca. Najwięcej emocji, zarówno kibicom jak i zawodniczkom dostarczył mecz finałowy rozegrany pomiędzy Siekierczyną, a Rupniowem. Po wyrównanej walce zakończonej remisem, sędziowie zdecydowali o przeprowadzeniu dwuminutowej dogrywki. W doliczonym czasie również  nie udało się uzyskać rozstrzygającego wyniku. Ostatecznie o zwycięstwie dziewcząt z Rupniowa zadecydowały rzuty karne. Zwycięska drużyna z Rupniowa będzie reprezentować gminę Limanowa na zawodach powiatowych  w ZSM nr 1 w Mszanie  Dolnej w dniu 17 marca br.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

I miejsce – Rupniów

II miejsce – Siekierczyna I

III miejsce – Pasierbiec

IV miejsce – Wysokie

Uroczystego podsumowania turnieju oraz wręczenia nagród dokonali: Marian Mąka – Wicewójt Gminy Limanowa, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Mordarce  - Paweł Ciuła.

 

Dziewczętom z Rupniowa gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach na szczeblu powiatowym!Liczba wyświetleń: 2038
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30