Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu

06.03.2016

Dnia 29 lutego w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu odbył się I Dzień Języków Obcych, który obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie w tym szczególnym dniu podkreślili znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Zaprezentowali krótką scenkę, która była odpowiedzią na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języków obcych, a szczególnie języka angielskiego?

Następnie uczniowie klas IV i V zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie oraz językowe w przedstawieniu pt. „Little Red Riding Hood”, czyli „Czerwony Kapturek”. Występ spotkał się z wielkim zainteresowaniem zgromadzonej publiczności. Podkreślić należy nie tylko talent aktorski i językowy, ale również scenografię i kostiumy wykonane przez uczniów. Całe przedsięwzięcie wzbudziło w uczniach wiele pozytywnych emocji. Również z okazji Dnia Języków Obcych w szkole zostały zorganizowane dwa konkursy: konkurs piosenki angielskiej oraz konkurs plastyczny na kartkę ze słownika obrazkowego pt. „Picture Dictionary”.

Uczniowie klas I-VI zaprezentowali swoje zdolności wokalne na forum całej szkoły. Wysoki poziom przedstawiony przez uczestników uniemożliwił wyłonienie jednego zwycięzcy dlatego wszyscy zostali nagrodzeni. W trakcie drugiego konkursu uczniowie przedstawili swoje zdolności plastyczne. Warto nadmienić, że wykazali się oni dużą kreatywnością używając nietypowych materiałów. Dla nikogo nie zabrakło nagród, a prace najlepsze z najlepszych zostały wyróżnione.

Zorganizowanie Dnia Języków Obcych było doskonałą okazją, by zwrócić uwagę jak ważna jest nauka języków obcych. Zarówno uczestnikom, jak i obserwatorom dostarczyło wiele wrażeń. Organizatorem szkolnego święta była Monika Gurgul – nauczyciel języka angielskiego, która także pozyskała sponsorów nagród.