Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

01.03.2016

W Zespole Szkół im. ks. J. Górszczyka w Pisarzowej już po raz czwarty odbył się Tydzień Języków Obcych. Szkołę przyozdobiły plakaty, promujące naukę języków obcych, prace zainspirowane ,,Przygodami Tomka Sawyera” oraz kartki z życzeniami w języku angielskim wykonane z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Poza tym uczniowie mieli szansę utrwalać słownictwo z języka niemieckiego podczas pokazu mody zorganizowanego przez uczniów klas III gimnazjum oraz galerii postaci z różnych bajek.

Wielu gimnazjalistów walczyło dzielnie o tytuł Mistrza Języka Angielskiego oraz o tytuł Mistrza Języka Niemieckiego. Nie zabrakło też i innych konkursów, quizów, minizawodów językowych, w których trzeba było się wykazać znajomością słownictwa, gramatyki i kultury krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych.

Uczniowie klas I gimnazjalnych mogli wykazać się zdolnościami aktorskimi w scenkach z życia w języku niemieckim, a uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej obejrzeli bajkę w języku angielskim z serii Magic English. Poza tym można było sprawdzić, czy jest się aktywnym słuchaczem i udzielać odpowiedzi na temat przeczytanej przez radiowęzeł  historyjki w języku angielskim  pt. ,,Sally’s Birthday”.

Organizatorki, nauczycielki języków obcych, dziękują za aktywność i zaangażowanie uczniów w organizowanie i przebieg tej tygodniowej imprezy językowej.