Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Pasierbcu

9 lutego 2016 r.

- uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka

w Zespole Szkół w Pasierbcu

9 lutego 2016 roku w Zespole Szkół im. Wł. Reymonta w Pasierbcu odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Ten szczególny dzień swoją obecnością uświetnili: Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu – Ksiądz Prałat Józef Waśniowski, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół – Edyta Król, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji gminy Limanowa– Wojciech Korabik  oraz  emerytowani nauczyciele.

Wszystkich przybywających gości witała przygrywkami kapela muzyczna. Tradycyjnie  sala wypełniła się po brzegi. Tego roku program artystyczny przygotowany dla wyjątkowych gości – Babć i Dziadków- był szczególnie urozmaicony. Wszystko odbywało się na tle zimowej scenerii. Najpierw dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały gości radosnym śpiewem i urzekającym tańcem „śnieżynek i bałwanków”. Następnie uczniowie  najmłodszych klas wyrecytowali wiele pięknych wierszy dedykowanych Babciom i Dziadkom. Kolejnym punktem programu była inscenizacja „Baśni o dwunastu  miesiącach”, w którą zaangażowani zostali uczniowie klas II  i III szkoły podstawowej.

Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi dla szanownych gości był występ najmłodszej grupy Zespołu Regionalnego Pasierbiocki. Po skocznej „poleczce” najmłodszych Pasierbiocków, na scenie zaprezentowała się szkolna grupa teatralna ze skeczem „Familiada”. Ostatnim, ale równie ważnym i ciekawym punktem programu artystycznego, były występy uczniów pasierbieckiej filii Szkoły Muzycznej  I stopnia w Żegocinie. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności gry na wielu instrumentach.

Po zakończeniu występów Dyrektor Rozalia Kuchta serdecznie podziękowała bardzo liczne przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten zimowy dzień uczynić dla Babć i Dziadków dniem pięknym i wyjątkowym. Na zakończenie Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane podarunki, po czym udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.