OLIMPIADA NAUKOWA w ZS w Pisarzowej

28.02.2016

Dnia 25 lutego w Zespole Szkół w Pisarzowej odbyła się olimpiada naukowa,  podczas której rodzice wraz ze swoimi dziećmi prezentowali wspólne zainteresowania . Sala gimnastyczna została tak przygotowana, aby wszyscy mogli  zobaczyć jak najwięcej. Na gazetce zawieszono prace uczniów młodszych klas szkoły podstawowej prezentujące wspólne hobby rodziców i dzieci.

Po powitaniu zebranych przez Dyrekcję Szkoły rozpoczęła się prezentacja, w której uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Można było oglądać przeróżnego rodzaju prace i eksperymenty, w których pokazywano między innymi jak zrobić zaczyn z drożdży, czy też piękne kwiaty z papieru często wykorzystywane do przygotowania palm wielkanocnych. Wszyscy zachwycali się efektownymi i zarazem smacznymi  dekoracjami z owoców i warzyw, których dzieci miały możliwość skosztowania. Zaprezentowano również dekoracje wielkanocne wykonane techniką origami . Były tam piękne kurczaczki, jajka i koszyczki.  Następnie  przyszedł czas na eksperymenty chemiczne. Wszyscy z zapartym tchem patrzyli na wodę zmieniającą kolor lub balon, który się sam napompował. Zaprezentowano etapy rozwoju rzeżuchy, oraz pokazano też ozdoby wielkanocne, które  można z tej rośliny  wykonać. Kolejno zademonstrowano, w jaki sposób można bawić się kolorami, wykorzystując składniki znajdujące się w każdym domu.  Przedstawiciele najstarszej klasy, pokazali wulkan,  z którego rzeczywiście wylewała się lawa, tylko w postaci piany.  Na samym końcu zaprezentowano kolekcję broni. Przedstawiono również sposób poszukiwania skarbów wykrywaczem metalu. Wielu chłopców z zainteresowaniem spoglądało na ciekawe zbiory militarne. Spotkanie zakończyło się degustacją pizzy i owocowych ozdób.

Pokazy były wspaniałe i na pewno bardzo się wszystkim podobały. Z pewnością  na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczniów.