Kolędowanie uczniów w Starej Wsi

04.02.2016

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki można było usłyszeć w Starej Wsi, gdzie po raz trzeci zorganizowano parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Młodzi artyści - uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi zaprezentowali się w bożonarodzeniowym repertuarze. Uczestnicy wykonali znane i nieznane kolędy i pastorałki. Były prezentacje grupowe oraz występy solistów, a śpiewały aniołki, diabełki, góraleczki, pasterze.

W jury Przeglądu zasiedli: Ks. Prałat  Marian Tyrka, nauczyciel ZS nr 1 w Starej Wsi - Mariola Garncarz oraz Marzena Stach - Przewodnicząca Rady Rodziców. Przegląd prowadził Wikariusz Parafii ks. Paweł Szczygieł.

Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami. Każdy kolędnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody za udział w kolędowaniu. Wręczono 5 wyróżnień wśród solistów, a także 5 wyróżnień dla występów grupowych.

W Przeglądzie wystąpili:

- Danuta Wójcik, Eliza Kowalczyk (kl. 0a), Julia Wójcik (kl. IIb)

- Filip Postrożny   (kl. 0a)

- Szymon Marcisz , Michał Opyd, Jakub Michalik (kl. I)

- Izabela Leśniak, Michał Pałka, Kacper Gierek (kl. I)

- Zosia Kończak ( kl.I),   Marysia Rosiek   (kl. III)

- Faustyna Biernat, Ania Czamara, Karina Mamak, Alicja Mordarska, Oliwia Pałka, Klaudia Zoń, Maja Szyrszeń, Kinga Ptaszek  (kl. IIa)

- Marek Bulanda  (kl. IIa)

- Zuzanna Michalik, Maria Mąka  (kl. IIb)

- Paweł Biernat, Kuba Krzeszowiec (kl. IIb)

- Szymon Hybel, Tomasz Mąka, Wojciech Franczak (kl. IIb)

- Kuba Król (kl. IIb), Mateusz Szumilas (kl. V), Marcin Szumilas (kl. IG)

- Nikodem Biernat (kl. 0a), Emilia Biernat (kl.V), Filip Biernat (kl. VI)

- Artur Mordarski (kl. III)

- Klaudia Kulpa  (kl. III)

- Natalia Dębska  (kl. III)

- Karolina Biernat (kl. IV), Szymon Trela (kl. III)

- Jadwiga Mąka  (kl. V)

- Marcin Twaróg, Sebastian Dębski,    (kl. VI)

- Kamil Wąsik kl. IIIG

Warto zaznaczyć, że z każdym rokiem jest więcej uczestników, a poziom występów wciąż się podnosi. Utwierdza to organizatorów w przekonaniu, że warto podejmować tę piękną inicjatywę i kultywować tradycje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kolędnikom za wspaniałe występy, a rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie i wsparcie swoich pociech.

Organizatorem Przeglądu była Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 oraz Parafia pw. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi.