"Akademia Bezpiecznego Puchatka" w ZS w Pisarzowej

21.02.2016

Od kilku lat w Zespole Szkół im. ks. Józefa Górszczyka realizowany jest w klasach  pierwszych szkoły podstawowej program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Pierwszoklasiści na zajęciach przypominali sobie znane im już zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zdobywali wiedzę, jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy oraz jak unikać zagrożeń. Razem z wychowawczyniami Danutą Gucwą i Krystyną Tobiasz, oraz w domu z  rodzicami dzieci wykonywały zadania w książeczce, utrwalając w ten sposób zdobyte już wiadomości. W dniach od 15 do 21 grudnia 2015 roku pierwszoklasiści rozwiązywali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Wyniki testu jednoznacznie wskazały na wysoki poziom wiedzy pierwszaków z zakresu bezpieczeństwa, z czego wychowawczynie są bardzo zadowolone. Dzieci uzyskały Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka oraz certyfikat potwierdzający udział w VII edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2015/2016.

Obok „Odblaskowej Szkoły” jest to druga stała akcja realizowana w szkole, dzięki której staramy się dbać o bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych.