Święto Babci i Dziadka w SP nr 2 Siekierczyna

24.01.2016

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najmilszych dni w roku, kiedy to babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Siekierczynie zgodnie z tradycją upamiętniła to wydarzenie 21 stycznia  2016 roku, goszcząc w swoich progach wyjątkowych gości.

Dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - III zaprosili swoje ukochane Babcie i Dziadków na uroczystość, aby podziękować im za miłość, troskę , dobroć i cierpliwość. Sala wypełniła się po brzegi. Na spotkanie ze swoimi kochanymi wnukami przybyło  ponad 100 osób.  Dyrektor szkoły Józefa Setlak serdecznie powitała wszystkie Babcie i Dziadków, Księdza Prałata Stanisława Kozę oraz przewodniczącą Rady Rodziców Barbarę Biedroń. Drogim Babciom i Dziadkom złożyła w imieniu całej społeczności szkolnej i w imieniu własnym  najserdeczniejsze życzenia. Wnukowie zaś dedykowali swoim najukochańszym Babciom i Dziadkom  występ artystyczny przepełniony radością, śpiewem, tańcem, muzyką oraz z głębi serca płynącymi życzeniami. Nie zabrakło też kolędowania. Uczniowie klas starszych zaprezentowali Jasełka przygotowane pod kierunkiem Zdzisławy  Zoń oraz występ Grupy Kolędniczej, którą również przygotowała Zdzisława Zoń wraz z Moniką Płachta.  Najukochańszym Babciom i Dziadkom  wnuczęta wraz z życzeniami ofiarowali własnoręcznie wykonane laurki. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat”. Dzieci bardzo przeżywały tak ważne święto w ich życiu – Dzień Babci i Dziadka. Od swoich Babć i Dziadków otrzymali gromkie brawa i moc całusów. Uroczystość uświetnił także występ grup tanecznych ze świetlicy wiejskiej w Siekierczynie.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Rada Rodziców klasy trzeciej zadbała o słodki poczęstunek. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. Dyrektor szkoły na zakończenie podziękowała wszystkim , którzy przybyli na uroczystość, dzieciom i wychowawcom za ogrom pracy, Radzie Rodziców klasy trzeciej oraz wszystkim rodzicom, którzy angażowali się w organizację tak pięknej uroczystości.