Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Starej Wsi eksperymentują w pracowni fizycznej UJ w Krakowie

06.01.2016

Kolejny raz gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi wykonywali doświadczenia fizyczne pod opieka doktorantów Pracowni Fizycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajęcia laboratoryjne dotyczyły czterech dziedzin fizyki: prądu elektrycznego, optyki, dynamiki i ciepła i odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej. Uczniowie mogli wczuć się w rolę naukowców i stać się praktykami tej jakże trudnej dyscypliny nauki.

Przy okazji pobytu w Krakowie młodzież zwiedziła wystawy Muzeum Przyrodniczego - rajskie motyle - najpiękniejsze owady świata , woda - podstawa życia na Ziemi, niebezpieczna magia tytoniu, zwierzęta egzotyczne, mięczaki świata, rozmowa z kamieniem, świat łowców mamutów-paleolit - przyroda i sztuka. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się wystawa poświecona istotom żywym, czyli zwierzętom egzotycznym, na której można zobaczyć małpki - tamaryny białoczube, jedne z najmniejszych i najrzadszych małpek na świecie, fascynujące boa dusiciele, drapieżne warany, i chodzące po szybach kolorowe gekony oraz wiele innych ciekawych gatunków gadów i płazów.