Uczestnicy warsztatów kulinarnych w Klubie Kultury Pisarzowej „Rozgrzewali zimę”

24.01.2016

Z akcją "Rozgrzewamy Zimę" Klub Kultury "wstrzelił się” celnie w mroźną i śnieżną aurę. Na stole zagościło mnóstwo rozgrzewających i zdrowych produktów, z których uczestnicy zajęć mogli skomponować praktycznie nieograniczoną ilość unikatowych mieszanek herbacianych, a finalne produkty były po prostu pyszne!

Mieliśmy do dyspozycji suszone maliny, dziką różę, płatki róży i jaśminu, melisę, miętę, kwiaty czarnego bzu, lipy, konfitury z poziomek leśnych, sok z płatków róży, z owoców czarnego bzu, z owoców dzikiej róży, miód, cukier trzcinowy, imbir świeży, cytryny, pomarańcze, cynamon, kurkumę, kardamon, anyż i goździki, a do przegryzania czipsy z suszonych jabłek. Smakowity arsenał, prawda?

Wniosek z kilkugodzinnych eksperymentów kulinarnych jest jeden i wspólny: żaden napój z puszki czy butelki nie ma szans z takimi herbatami!