A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Trwa plebiscyt na najlepszego piłkarza i trenera Ziemi Limanowskiej!

06.01.2016

Trwa XVIII Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2015 roku, którego organizatorem jest Limanowski Podokręg Piłki Nożnej.

Plebiscyty, które organizowane są od 1998 roku to  okazja do aktywności miłośników piłki nożnej i kibiców. Ich celem jest wyłonienie najbardziej popularnych osobowości ze środowiska piłki nożnej w naszym regionie.

O miano najpopularniejszego sportowca 2015 roku rywalizuje 32 piłkarzy i 20 trenerów. Wśród nominowanych są również zawodnicy i trenerzy z LKS-ów działających na terenie naszej gminy, dlatego tym bardziej  zachęcamy do głosowania!

 

Zawodnicy:

 

Robert Górski                                                

Klub – LKS „Olimpia” Pisarzowa
Data urodzenia – 1991
Pozycja na boisku – środkowy obrońca

 

Jego przygoda z piłka zaczęła się w roku 99.  kiedy wraz ze znajomymi spotykał się na  przyszkolnym boisku. Dopiero reaktywacja i  utworzenie grupy trampkarzy w LKS „Olimpia”  Pisarzowa dała mu  możliwość rozpoczęcia  regularnych spotkań w większej zorganizowanej  grupie rówieśników. Początkowo grał na pozycji  prawego pomocnika. Wraz z upływem lat i zmianami obsady trenerskiej umieszczany na różnych pozycjach poczynając od środkowego pomocnika, prawego bądź lewego obrońcy aż do środkowego obrońcy. Cały czas związany jest z klubem LKS „Olimpia” Pisarzowa, nigdy nie zmienił barw klubowych. Jak sam mówi „ przypuszczam że swoją przygodę z tym sportem zakończę również w tym klubie”. 
Robert gra z drużyną Olimpii w nowosądeckiej lidze okręgowej z dużym potencjałem na awans. Poza tym że pełni w drużynie rolę kapitana, studiuje budownictwo na Politechnice Krakowskiej.

                           

Robert to bardzo pożyteczny zawodnik dla drużyny, który dzięki swojej wszechstronności  bez żadnych problemów może grać na różnych pozycjach. Jest zdolnym piłkarzem, bardzo dobrym technicznie. Sumienny zawodnik, a do tego bardzo koleżeński i lubiany w zespole. Może być przykładem na boisku, jak i poza nim.  Bez wahania mogę stwierdzić, że oddał serce Olimpii, a gra w niej od trampkarza – mówi prezes klubu Andrzej Malinowski.


 

Wiktor Lachor                                                

Klub – LKS Mordarka
Data urodzenia - 1991
Pozycja na boisku – obrońca / napastnik

 

Przygodę z piłką zaczął w drugiej klasie  podstawówki w Limanovii. W trampkarzach  występował jako prawy obrońca. Po przejściu  do  juniorów zauważono u niego predyspozycje  ofensywne i został przesunięty na pozycję  bocznego pomocnika. Jako młodszy junior  często siedział na ławce w meczach juniorów  starszych, którzy awansowali do małopolskiej  ligi juniorów. W małopolskiej lidze juniorów zaliczyłem kilka bramek i asyst.
Później w juniorach starszych grał jako  napastnik i pierwszy sezon skończył z 17 a  drugi z 15 bramkami na koncie. Jako  utalentowany junior trenował z drużyną seniorów 4 liga, zaliczył także kilka występów w tej drużynie.
Jako senior trenuje z III-ligową Limanovią i raz siedział na ławce w meczu ligowym.
Zakończył treningi z pierwszą drużyna z powodu studiów dziennych, ale grał jeszcze dwa sezony z drużyną rezerw Limanovii. Po wycofaniu drużyny rezerw trafił do LKS Mordarka, gdzie gra aktualnie i to z nominacji Mordarki bierze udział w plebiscycie na najpopularniejszego piłkarza.

                           
O komentarz poprosiliśmy trenera Dawida Sułkowskiego:
Wiktor to bardzo utalentowany zawodnik, z pewnością poradziłby sobie na wyższych szczeblach rozgrywkowych, początkowo po przyjściu do nas zagubił gdzieś swoją dyspozycję, jednak w ostatnim roku wyrasta na lidera naszej drużyny, która co prawda przeżywa kryzys formy, jednak w takich zawodnikach jak Wiktor widzę nadzieję na wyjście z tego kryzysu.

 

 

Trenerzy:

 

Łukasz Pietrzak                                

Data urodzenia - 1991
Trener LKS Mordarka
 

Łukasz jest obecnie pierwszym  trenerem trampkarzy starszych w  zespole LKS MORDARKA oraz żaków  i  juniorów starszychw zespole URAN  ŁUKOWICA. W latach 2009-2015 był  zawodnikiem klubów Uran Łukowica,  Płomień Limanowa, Krokus Przyszowa, Olimpia Pisarzowa, Ogniwo Piwniczna-Zdrój, LKS Mordarka, Płomień Limanowa. Tytuł licencjata zdobył na Państwowej Wyższej Szkole  Zawodowej w Nowym Sączu o profilu  wychowanie fizyczne z specjalizacją  gimnastyka korekcyjna i odnowa biologiczna. Obecnie student II stopnia  na Uniwersytecie Rzeszowskim o  profilu wychowanie fizyczne. Jest to  młody dynamiczny trener który nie boi podejmować się trudnych decyzji. Głos oddany na Łukasza z pewnością będzie poparciem dla rozwijającego się trenera młodego pokolenia.

                           

 

 

Andrzej Zalewski                                           


Data urodzenia
Trener LKS „Olimpia” Pisarzowa

Wychowanek Limanovii, gdzie w seniorskiej  drużynie zaczął grać już w wieku 16 lat,  występując w silnie obsadzonej klasie  międzyokręgowej. Otrzymał powołanie do kadry  juniorów województwa krakowskiego. W roku  1975 przeszedł do Sandecji Nowy Sącz, gdzie  występował w III lidze. W latach  osiemdziesiątych wrócił do Limanovii i tam też zakończył piłkarską karierę. Swoją pracę szkoleniową w limanowskim zespole rozpoczął prowadząc trampkarzy. Następnie został trenerem seniorów Hartu Tęgoborze wywalczając z zespołem awans do "A" klasy nowosądeckiej. Przez chwilę prowadził również drużynę juniorów Jaworzanki Jaworzna. Następnie został szkoleniowcem Laskovii Laskowa, z którą też awansował do limanowskiej A klasy. Przez kolejne lata był trenerem Sokoła Słopnice. W 2009 roku wywalczył z tą drużyną awans do nowosądeckiej okręgówki.

                           
Od 2014 roku Andrzej Zalewski jest trenerem juniorów starszych LKS „Olimpii” Pisarzowa.
Warto nadmienić, że w 2004 roku zajął pierwsze miejsce w Plebiscycie Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej na „Najpopularniejszego trenera Ziemi Limanowskiej”.

 

Głosować można za pośrednictwem portalu limanowa.in pod adresem:

 

Najpopularniejszy piłkarz - http://limanowa.in/sonda,97.html

Najpopularniejszy trener -  http://limanowa.in/sonda,96.htm

 

Po zakończeniu głosowania, które potrwa do 5 lutego wyniki plebiscytu zostaną opublikowane na portalu www.limanowa.inLiczba wyświetleń: 2575
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30