Oddano 3 –kilometrowy odcinek chodnika!

07.01.2016

W miejscowościach Mordarka, Pisarzowa i Męcina powstał nowy chodnik o długości ponad 3 kilometrów. Inwestycja trwała od 2014 r., a udało się ją zrealizować z czteromiesięcznym wyprzedzeniem.

Budowa chodnika realizowana była w ramach zadania pn.  „Przebudowa drogi powiatowej nr 1551K Limanowa-Chełmiec – utwardzenie istniejących poboczy o nawierzchni tłuczniowej kostką brukową w miejscowościach Mordarka, Pisarzowa, Męcina”.

Zadanie kosztowało 2,3 mln zł i po połowie finansowane było przez Gminę Limanowa i Powiat Limanowski. Inwestycję udało się zrealizować cztery miesięcy wcześniej niż planowano i odbiór zaplanowany na 2016 r. miał miejsce już w grudniu 2015 r.

Wykonawcą zadania była firma „JANDA” z  Łostówki.

Warto zaznaczyć, że po wykonaniu inwestycji chodnik w całości ciągnie się na długości 12 km od Limanowej do Kłodnego, co znacznie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.