Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kowal z Pisarzowej na „nocnym kuciu kos”pod Olkuszem

27.01.2016

W piątek 22 stycznia br. w Żuradzie-Olkusz kowal Władysław Raczek wraz z bratem Wojciechem uczestniczyli w „nocnym kuciu kos”. Kowal  z gminy Limanowa biorąc udział w tym niezwykłym wydarzeniu odpowiedział na zaproszenie  inicjatorów i organizatorów imprezy tj. pracowni Kowalstwa "ŻELAZOTECHNIKA" i Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła z Żuradzie.

Nocne kucie kos zorganizowane zostało z okazji 152-ej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. By w sposób szczególny upamiętnić to wydarzenie w noc poprzedzającą  rocznicę wybuchu Powstania na nocnym kuciu kos spotkało się liczne grono kowali, a niecodzienna impreza pomimo nocnej pory przyciągnęła także spore grono oglądających. W Zakładzie Kowalstwa Artystycznego w Żuradzie pod Olkuszem miłośnicy kowalstwa i historii pokazali, w jaki sposób nasi przodkowie produkowali kosy, również takie używane w naszych Powstaniach.

To już kolejna prezentacja umiejętności, jakie kowal Władysław Raczek ukazuje uczestnicząc w wielu kowalskich imprezach w kraju i za granicą. Gratulujemy Panu Władysławowi nie tylko pięknej, ale i pożytecznej pasji życząc kolejnych równie udanych pokazów sztuki kowalskiej oraz dorobku swej twórczości.

Pod linkiem nagranie Telewizji Olkusz z "nocnego kucia kos":

http://www.olkusz.tv/component/k2/item/573-niezwykla-impreza-jacka-wlodarczyka-w-rocznice-powstania-styczniowego.htmlLiczba wyświetleń: 3187
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne