„ Jezusa Narodzonego wszyscy witajmy!” KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

18.01.2016

W dniu 17 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego, w Rupniowie miał miejsce kolejny już Koncert Kolęd i Pastorałek . Artystami wykonującymi polskie kolędy i pastorałki byli laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd, a przedział wiekowy uczestników zawierał się od przedszkolaków tzw. Pięciolatków  poprzez uczniów klas I-III    i IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów.

Występujący zaprezentowali się w programie łączącym historię powstania kolęd , wiersze o tematyce świątecznej oraz życzenia noworoczne. Niektóre pastorałki były związane z rejonem Rupniowa .Bardzo licznie przybyła publiczność chętnie śpiewała wraz z uczniami . Kolędy były także wykonywane na różnych instrumentach , gdyż niektórzy uczniowie uczęszczają na zajęcia do Szkoły Muzycznej w Trzcianie.

Organizatorzy bardzo dziękują zarówno uczniom – artystom , którzy dostarczyli tak wielu wzruszeń i miłych doznań , jak również widzom za tak wysoką frekwencję i dowody uznania dla występujących w postaci braw.