Jak ciekawie spędzić ferie zimowe? W bibliotece!

19.01.2016

Ferie to czas wypoczynku, czas kiedy najmłodsi na chwilę zapominają o szkolnych obowiązkach i oddają się beztrosko zimowemu szaleństwu i zabawie.

Podczas tegorocznych ferii, gminne biblioteki przygotowały sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży. We wszystkich gminnych bibliotekach prowadzona będzie akcja pod nazwą: „Podaruj Książce Nowe Życie”, zachęcająca dzieci do spędzania czasu wolnego w ten właśnie sposób.

Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, technicznych jak i kulinarnych. Ponadto zorganizowano różnego rodzaju turnieje sportowe i zabawy ruchowe. Na dzieci czekają również zimowe wyprawy w plener oraz zabawy karnawałowe.

Oprócz tego w bibliotekach dzieci i młodzież będą mogły zagrać w bilard, tenis stołowy i piłkarzyki.

Na uczestników zajęć bibliotecznych czekają ciekawe spotkania min. z Ewą Brajner – Lenowicz – aktorką teatrów krakowskich, oraz Katarzyną Zygmunt – pierwszą w Polsce kobietą, która została sędzią hokeja.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do spędzania ferii w bibliotekach!