Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gminne kolędowanie po raz dwudziesty.

04.01.2016

XX Przegląd Grup Kolędniczych z Gminy Limanowa odbędzie się w środę 6 stycznia 2016 r. /Święto Trzech Króli/ w świetlicy wiejskiej w Starej Wsi. Prezentacje kolędnicze  jak co roku odbywać się będą w trzech kategoriach wiekowych – programy przedstawiać będą dzieci, młodzież i dorośli.

Głównym celem Przeglądu, który świętować będzie w przyszłym roku już spory jubileusz 20-lecia, jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi, zapustami i ich upowszechnianie, a także wyłonienie najlepszych grup kolędniczych pod względem artystycznym i merytorycznym.

W Przeglądzie wezmą udział grupy reprezentujące placówki kulturalne, szkoły, koła gospodyń wiejskich, zespoły regionalne oraz grupy aktualnie chodzące po kolędzie. Grupy w przygotowanych programach zgodnie z wytycznymi regulaminowymi odzwierciedlać mają tradycje kolędowania w regionie, zachowując odpowiedni strój, rekwizyty, skład kapeli, gwarę oraz repertuar kolęd i pastorałek.

Przegląd prowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych -  grupy dziecięce: 7-13 lat, grupy młodzieżowe: 14-17 lat oraz grupy dorosłe: od 18 lat. Występy grup oceniać będzie powołana przez organizatorów niezależna Komisja Artystyczna, która dokona oceny  prezentacji i przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody pieniężne. Najlepsze grupy zakwalifikowane zostaną na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych.

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 9 grup kolędniczych i wystąpią w następującej kolejności  :

1.Grupa Kolędnicza z Gwiazdą ze Świetlicy Wiejskiej w Starej Wsi /kat. grup dziecięcych/

2.Grupa Kolędnicza „Trzej Królowie” ze Świetlicy Wiejskiej w Kisielówce /kat. grup młodzieżowych/

3.Grupa Kolędnicza z Gwiazdą ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Siekierczynie /kat. grup dziecięcych/

4.Grupa Kolędnicza Z Konikiem z Zespołu Regionalnego „Pasierbiocki” przy ZS w Pasierbcu /kat.grup dziecięcych/

5.Grupa Kolędnicza „Konorscoki” z Zespołu Szkół w Starej Wsi II /kat. grup młodzieżowych/

6.Grupa Kolędnicza z Gwiazdą z Zespołu Regionalnego „Mali Męcinianie” przy ZS nr 1 w Męcinie /kat. grup dziecięcych/

7.Grupa Kolędnicza z Gwiazdą ze Świetlicy Wiejskiej  w Bałażówce /kat. grup młodzieżowych/

8.Grupa Kolędnicza Herody z Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu /kat. grup dorosłych/

9.Grupa Kolędnicza z Herodem Rodziny Molów ze Starej Wsi /kat. grup dorosłych/

Zapraszamy chętnych do wspólnego kolędowania! Początek Przeglądu o godz.14.00.

XX Przegląd Grup Kolędniczych z Gminy Limanowa odbędzie się w środę 6 stycznia 2016 r. /Święto Trzech Króli/ w świetlicy wiejskiej w Starej Wsi. Prezentacje kolędnicze  jak co roku odbywać się będą w trzech kategoriach wiekowych – programy przedstawiać będą dzieci, młodzież i dorośli.

Głównym celem Przeglądu, który świętować będzie w przyszłym roku już spory jubileusz 20-lecia, jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi, zapustami i ich upowszechnianie, a także wyłonienie najlepszych grup kolędniczych pod względem artystycznym i merytorycznym.

W Przeglądzie wezmą udział grupy reprezentujące placówki kulturalne, szkoły, koła gospodyń wiejskich, zespoły regionalne oraz grupy aktualnie chodzące po kolędzie. Grupy w przygotowanych programach zgodnie z wytycznymi regulaminowymi odzwierciedlać mają tradycje kolędowania w regionie, zachowując odpowiedni strój, rekwizyty, skład kapeli, gwarę oraz repertuar kolęd i pastorałek.

Przegląd prowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych -  grupy dziecięce: 7-13 lat, grupy młodzieżowe: 14-17 lat oraz grupy dorosłe: od 18 lat. Występy grup oceniać będzie powołana przez organizatorów niezależna Komisja Artystyczna, która dokona oceny  prezentacji i przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody pieniężne. Najlepsze grupy zakwalifikowane zostaną na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych.

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 9 grup kolędniczych i wystąpią w następującej kolejności  :

1.Grupa Kolędnicza z Gwiazdą ze Świetlicy Wiejskiej w Starej Wsi /kat. grup dziecięcych/

2.Grupa Kolędnicza „Trzej Królowie” ze Świetlicy Wiejskiej w Kisielówce /kat. grup młodzieżowych/

3.Grupa Kolędnicza z Gwiazdą ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Siekierczynie /kat. grup dziecięcych/

4.Grupa Kolędnicza Z Konikiem z Zespołu Regionalnego „Pasierbiocki” przy ZS w Pasierbcu /kat.grup dziecięcych/

5.Grupa Kolędnicza „Konorscoki” z Zespołu Szkół w Starej Wsi II /kat. grup młodzieżowych/

6.Grupa Kolędnicza z Gwiazdą z Zespołu Regionalnego „Mali Męcinianie” przy ZS nr 1 w Męcinie /kat. grup dziecięcych/

7.Grupa Kolędnicza z Gwiazdą ze Świetlicy Wiejskiej  w Bałażówce /kat. grup młodzieżowych/

8.Grupa Kolędnicza Herody z Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu /kat. grup dorosłych/

9.Grupa Kolędnicza z Herodem Rodziny Molów ze Starej Wsi /kat. grup dorosłych/

Zapraszamy chętnych do wspólnego kolędowania! Początek Przeglądu o godz.14.00.Liczba wyświetleń: 3238
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne