Świąteczny Czas w ZS nr 1 w Męcinie!

22.12.2015

Szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia w pełni udzielił się uczniom oraz nauczycielom Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie. Szereg inicjatyw zorganizowanych przez Dyrekcję Szkoły oraz nauczycieli miał na celu przypomnienie wszystkim co najważniejsze jest w tym szczególnym, świątecznym czasie- magia, ciepło, wzajemna życzliwość oraz przywiązanie do korzeni, tradycji, która zamiast trącić naftaliną, pokazuje to co w nas najpiękniejsze i najbardziej szczere …bo nasze i płynące prosto z serc.

Merry Christmas – występ pierwszoklasistów

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. W szkole w Męcinie to również wyjątkowy okres.

W dniu 17 grudnia świąteczna atmosfera wkroczyła do szkoły w pełnej krasie. Stało się to dzięki występowi uczniów klasy I b szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali inscenizację w języku angielskim pt. ”Merry Christmas”. Przepiękna scenografia, stroje, muzyka, doskonale dobrana choreografia, a przede wszystkim gra aktorska, sprawiły, że serca wszystkich wypełniła radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na swój występ pierwszaki zaprosiły swoich rodziców, którzy nie ukrywali wzruszenia. Występ bardzo się podobał i sprawił, że w szkole zapanowała magiczna świąteczna atmosfera. Na zakończenie Wicedyrektor Renata Długosz podziękowała małym artystom i życzyła wszystkim uczniom oraz rodzicom, aby ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia był okazją do spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych, w atmosferze miłości i wzajemnej życzliwości.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ozdobę choinkową

W dniu 22 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszą ozdobę choinkową organizowanego przez wychowawcę świetlicy szkolnej. Celem konkursu było podkreślenie roli tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz rozbudzenie inwencji twórczej dzieci i młodzieży. Konkursowe prace wykonano różnorodnymi technikami plastycznymi. Nie zabrakło tradycyjnych ozdób z papieru i bibuły, ale pojawiły się również dekoracje bożonarodzeniowe z koralików, piórek, a nawet z płatków kosmetycznych.

Spośród wielu pięknych i oryginalnych prac zostały wyróżnione ozdoby następujących uczniów:

grupa młodsza

Jakub Rumian, kl. 0

Emilia Smoleń, kl. 1a

Kinga Cynar, kl. 3

Oliwia Kowalska, kl. 3

grupa starsza

Kamila Lachor, kl. 4

Karolina Cynar, kl. 5a

Michał Kowalski, kl. 5b

Natalia Kowalska, kl. 2b gimnazjum

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki, natomiast laureaci

nagrody ufundowane przez Dyrektor Marię Lupa.

Tradycyjne kolędowanie z zespołem regionalnym „Mali Męcinianie”

Region Małopolski, Gminy Limanowa a tym samym samej Męciny jest silnie związany z tradycjami, regionalizmami oraz przywiązaniem do kultury. Kwintesencją tych dóbr jest zespół Mali Męcinianie działający przy Zespole Szkół nr 1 w Męcinie. Nie sposób wejść w tegoroczne Boże Narodzenie i „czar” Świąt bez występu zespołu, który swoimi występami rozsławia nasz region na wszelkich możliwych konkursach i uroczystościach. Tym razem Mali Męcinianie zaprezentowali to co mają najlepsze u siebie w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie. Wybrzmiałe kolędy i pastorałki zapewne pozostaną uczniom, nauczycielom a również gościom, którzy przybyli na występ,  na cały okres Świąt. Z przytupem, góralskim „zaśpiewem” zespół „Mali Męcinianie” oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie życzy wszystkim Wesołych Świąt!