Warsztaty Świąteczne w ZS nr 1 w Męcinie

19.12.2015

18 grudnia 2015r.  korytarze Zespołu Szkół n1 im. Św. Jana Pawła II w Męcinie od samego rana rozbrzmiewały świątecznymi kolędami i pachniały piernikami. Samorząd Uczniowski zorganizował Warsztaty Bożonarodzeniowe dla uczniów i rodziców.

Wszystkie lekcje miały dzisiaj związek ze Świętami Bożego Narodzenia – na matematyce dzieci ćwiczyły znajomość ułamków na makowcach, z przyrody poznawały różnicę pomiędzy jodłą a świerkiem, na języku polskim czytały fragmenty opisów świąt w literaturze, a na historii uczyły się o pochodzeniu choinki. W ramach innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego uczniowie przedstawili prezentację zwyczajów świątecznych w Niemczech. Przygotowali również warsztaty zdobienia kartek świątecznych, dekorowania pierników i śpiewania kolęd.

Wszystkie klasy zapakowały swoje „szlachetne paczki”, którymi chcą się podzielić z innymi. 20 paczek dotrze przed świętami do rodzin potrzebujących wsparcia.

Szkola składa gorące podziękowania  wszystkim rodzicom za ich pomoc  w zorganizowaniu tego dnia!