Uczniowie ZS w Pisarzowej czują święta!

22.12.2015

W tym roku w Zespole Szkół im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej jest wyjątkowo świątecznie i rodzinnie. Przyczynili się do tego wszyscy po trochu: rodzice, uczniowie i nauczyciele. A działo się naprawdę dużo.

Konkurs na najładniej udekorowaną salę lekcyjną.

Przygotowania do konkursu na najładniej udekorowaną salę były bardzo pracowite!

15 grudnia do szkoły przybyli rodzice uczniów klas 1-6 zaopatrzeni … w choinki, wieńce, girlandy, pierniki, stroiki, szopki, kolorowe łańcuchy i wiele innych fikuśnych dekoracji. Z pomocą dzieci i pań wychowawczyń przez kilka godzin twórczo i wesoło pracowali. Następnego dnia wszyscy nie mogli się nadziwić świątecznym klimatom, które udało im się wyczarować. Na dodatek w każdej sali zupełnie inny i niezwykle oryginalny.

W kolejnym dniu efekty oceniła komisja i wyłoniła szczęśliwych zwycięzców.

,,Coraz bliżej święta"

17 grudnia 2015 roku, grupa Youngster uczestniczyła w lekcji otwartej z języka angielskiego i niemieckiego pt. ,,Coraz bliżej święta" zorganizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Orkana w Limanowej. Uczniowie wzbogacili wiedzę na temat zwyczajów obchodzenia tego święta w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Gimnazjaliści mieli również okazję wziąć udział w quizie, wysyłać życzenia do siebie oraz pośpiewać znane kolędy. Zainspirowani lekcją, jeszcze tego samego dnia, wykonali plakaty w kształcie ozdób świątecznych z życzeniami.

Szkolny konkurs plastyczny „Anioł”

Anielskie zmagania w szkolnym konkursie zostały zakończone i 18 grudnia wyłoniono laureatów. Komisja konkursowa miała ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ nadesłane prace są bardzo ciekawe i świadczą o dużej wyobraźni uczniów i rodziców. Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych biorąc pod uwagę technikę wykonania, walory artystyczne, staranność i estetykę wykonania.

Anioły zachwyciły nas swoim urokiem i indywidualnym charakterem. Wszystkie prace utworzyły swoistą galerię w holu szkolnym i towarzyszyły w dobrym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs zorganizowała Marta Sobczak-Piętoń.

Grudniowy dzień tematyczny

W dniu 18 grudnia w szkole zagościł  "niebiański orszak" w związku z dniem tematycznym - religia. Szóstoklasiści, pod kierunkiem katechetki Danuty Małuchy, wcielili się w postaci Świętych i wraz z aniołkami (trzecioklasistkami) wędrowali szkolnymi korytarzami, składając swoim rówieśnikom życzenia Bożonarodzeniowe. Udzielali również podpowiedzi, opartej na słowie Bożym, jaką drogą iść w życiu, aby dostać się do NIEBA. Na korytarzach brzmiały dźwięki piosenki Magdy Anioł „Coś się święci”.

Jasełka

21 grudnia odbyła się w szkole Bożonarodzeniowa akademia, której głównym punktem programu były Jasełka przygotowane przez uczniowie klasy 3 i 0a pod czujnym okiem wychowawczyń Teresy Ciuła i  Barbary Raczek. Przedstawienie ubogaciły stylizowane tańce oraz dialogi w miejscowej gwarze. Dużą rolę w przygotowaniach odegrali rodzice uczniów, którzy zatroszczyli się o piękne stroje i charakteryzację. Na zakończenie wystąpił  szkolny zespól wokalno - instrumentalny prowadzony przez Marzenę Kasprzyk-Dudek.

W tym przedświątecznym okresie, dzięki wspólnym działaniom wszyscy mieli okazję przeżyć wiele ciekawych chwil, cieszyć się wrażeniami estetycznymi i artystycznymi oraz podjąć także bardziej refleksyjne przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia, chcąc tą zgromadzoną radością podzielić się z innymi i  z całego serca życzyć wszystkim wesołych i rodzinnych Świąt!