Promocja ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY w ZS nr 1 w Męcinie

10.12.2015

„Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016” zbliżają się wielkimi krokami. Przygotowania, zarówno organizacyjne jak i duchowe, do jak najlepszego przeżycia tej doniosłej uroczystości, wciąż trwają. Młodzież ZS nr 1 w Męcinie także bierze w nich aktywny udział.

Dnia 11 grudnia gimnazjaliści propagowali Światowe Dni Młodzieży wśród swoich rówieśników oraz młodszych kolegów i koleżanek. W tym celu, podczas porannej audycji, zaprosili uczniów do odwiedzenia promocyjnego stoiska na parterze na słodki poczęstunek. Kolejnym punktem, zakrojonej na szeroką skalę akcji, był występ artystyczny. Przedstawiono w nim historię o zagubionym w życiu chłopcu, który pod wpływem rówieśników zmienia swoje postępowanie i deklaruje udział w obchodach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przedstawienie miało na celu pokazanie, że każdy może się zmienić, jeżeli tylko chce. Ukazywało również jak wielką rolę wśród ludzi młodych odgrywa wspólnota, akceptacja i otwarcie się na bliźniego.

Bezpośrednio po występie przeprowadzony został quiz na temat Światowych Dni Młodzieży. Brali w nim udział przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych. W skład jury wchodzili dyrektor ZS nr 1 w Męcinie Maria Lupa, ks. proboszcz Antoni Piś, Katarzyna Wójtowicz Kaptur oraz organizator akcji promocyjnej ks. Szczepan Depowski. Konkurs prowadziły przedstawicielki Szkolnego Koła Caritas Anna Jabłońska i Renata Szczecina.

Turniej wiedzy składał się z trzech rund. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematu, o czym świadczyły prawidłowo i szybko udzielane odpowiedzi. Gimnazjalistom, stającym w szranki konkursowe, kibicowali koleżanki i koledzy z klasy. Zwycięzcą okazała się reprezentacja klasy I A gimnazjum. Przedstawiciele klasy Julia Zięba i Szymon Sołtys otrzymali z rąk jury nagrody w postaci piłek do siatkówki i książek, natomiast klasa którą reprezentowali, za gorący aplauz nagrodzona została słodkim upominkiem w formie czekolad.