Moc SZLACHETNEJ PACZKI w Starej Wsi

13.12.2015

Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi po raz trzeci dołączyło do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI.

Wolontariusze i opiekunowie SKC zachęcili i zaangażowali całą społeczność szkolną oraz mieszkańców Starej Wsi do niesienia mądrej i bezinteresownej pomocy.

Wszyscy wspólnie przygotowali SZLACHETNĄ PACZKĘ dla sześcioosobowej rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki dobroci i hojności uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi ZS Nr 1, a także przy dużym zaangażowaniu mieszkańców Starej Wsi, wszyscy razem zdołali podarować potrzebującej Rodzinie 38 paczek. Znalazły się w nich niezbędne i konkretne produkty, w tym odzież i obuwie zimowe dla dzieci.

Magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się naszą wrażliwością i życzliwością. To, również szczególny czas, aby rozejrzeć się dookoła siebie i postarać się dostrzec potrzeby innych ludzi. Szczęście bierze się z tego co człowiek ma w duszy, a największą radość daje sprawianie radości innym. Dzięki SZLACHETNEJ PACZCE społeczność ze Starej Wsi mogła wywołać uśmiech na twarzach obdarowanej  Rodziny.

Wszystkim ofiarodawcom należą się serdeczne podziękowania.

Magdalena Cepielik

Opiekun SKC w ZS Nr 1 w Starej Wsi