Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kodowanie w bibliotece

01.12.2015

Dnia 25 listopada br. w GBP w Starej Wsi odbyło się spotkanie w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Link do Przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Warto podkreślić, że biblioteka w Starej Wsi brała udział we wszystkich edycjach i tym razem została zakwalifikowana do udziału. Warsztaty poprowadziła młoda profesjonalistka,  studentka matematyki na Politechnice Warszawskiej - Karolina Karbarczyk. Studiuje Matematykę na Politechnice Warszawskiej, przez rok pracowała jako UX/testerka, gdzie współpracowała z programistami. Od pół roku w ramach fundacji Girls Code Fun prowadzi warsztaty, podczas których uczy programowania dziewczynki. W organizacji studenckiej AIESEC organizowała konferencje dla kilkudziesięciu osób na których również przekazywała informacje na temat tego przedsięwzięcia a także prowadziła warsztaty dla studentów zagranicznych z kreatywności. Aktualnie jest praktykantką w Centrum Planowania w firmie P&G, gdzie także programuje (VBA). Zajęcia kodowanie w języku Scratch z wykorzystaniem robotów finch okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla młodych odkrywców. W spotkaniu uczestniczyły dwie klasy gimnazjum z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Starej wsi, które przybyły pod opieką bibliotekarki szkolnej - Magdaleny Cepielik. Zebranych przywitał Dyrektor biblioteki - Jacenty Musiał, który przedstawił prowadzącą spotkanie. Młoda profesjonalistka od razu nawiązała wspaniały kontakt z młodzieżą, rozbudziła ciekawość tematu i zainteresowanie kodowaniem. Grupy  układały komputerowe puzzle z instrukcjami, zaprogramowały roboty do określonych działań i na koniec rozegrały wyścig samodzielnie zakodowanymi robotami. Zajęcia były niezwykle inspirujące i stanowiły innowacyjną ofertę dla młodych uczestników. Było to swoiste połączenie zabawy i nauki, by w ten sposób pokazać i zachęcić gimnazjalistów do podjęcia samodzielnych kroków w dziedzinie programowania, zwłaszcza, iż jest to niezwykle przyszłościowa umiejętność. 

Celem projektu „Link do przyszłości” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób ciekawy i nieprzeciętny,  uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.Liczba wyświetleń: 3034
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne