Hojny Święty Mikołaj w SP w Nowym Rybiu

10.12.2015

Wszechobecne poruszenie panowało w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu w z powodu niezapowiedzianej wizyty Św. Mikołaja. I niby był to dzień jak każdy inny, a jednak jakże odbiegał on od codzienności. Niesamowita atmosfera spowodowana wizytą niezwykłego gościa udzieliła się zarówno uczniom, jak i pracownikom szkoły.

Święty Mikołaj, w stroju biskupa i z autentyczną brodą, co zostało stwierdzone przez dzieci z oddziału przedszkolnego, jak zawsze zjawił się niespodziewanie. W asyście pomocników wędrował od klasy do klasy, opowiadał swoją historię i rozdawał prezenty. W ich obfitości miał udział Sklep Spożywczo-Przemysłowy Stanisława Józkowicza, który ufundował owoce oraz Firma Tymbark - sponsor soczków dla uczniów. Jak się okazało tym razem nikt nie dostał rózgi, a  radości, wrażeniom i uśmiechom nie było końca.

Jak się później okazało to nie był koniec niespodzianek. Mikołaj w tym roku okazał się niezwykle hojny. Zaprosił wszystkich uczniów na wycieczkę do kina na film pt.„ Dobry dinozaur”.

Następnego dnia na szkolny parking podjechały z uwagi na brak śniegu nie sanie, ale autokary do których wsiadali  uczniowie wraz z opiekunami. I tutaj cała sprawa się wydała. Sponsorem zarówno przejazdu do Limanowej, jak i biletów wstępu była firma TURYSTYKA Pawła Cieślika. Dzięki jego hojności dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I- VI z wypiekami na twarzy obejrzały w kinie film, który dostarczył wielu wrażeń - bawił i wzruszał do łez. Uczniowie z klas IV – VI po wizycie w kinie udali się do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, które obchodzi w br. 45- lecie swojego istnienia. Specjalnie z okazji Świętego Mikołaja przewodnicy gratisowo oprowadzili uczniów po muzeum i opowiedzieli historie zgromadzonych eksponatów, a bilety wstępu ufundowała Rada Rodziców.

Podziękowania należą się sponsorom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do udanej wizyty Świętego Mikołaja.