Dziewczęta z Siekierczyny I najlepsze w Mini Koszykówce!

08.12.2015

Niezwykle gorąco było dzisiaj na hali przy Zespole Szkól w Pasierbcu, gdzie rozegrane zostały mistrzostwa Gminy Limanowa w Mini Koszykówce Dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się cztery zespoły: Mordarka, Stara Wieś I, Siekierczyna I i Pasierbiec.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta od samego początku zacięcie walczyły o każdy punkt, a momentami rywalizacja była naprawdę ostra.

Po rozegraniu wszystkich meczy najlepsze okazały się dziewczęta z Siekierczyny, które w całym turnieju nie przegrały ani jednego meczu i tym samy zajęły pierwsze miejsce na podium.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Drożdżak Urszula, Hudy Martyna, Majda Martyna, Nguyen Agata, Odziomek Gabriela, Osadowska Karolina, Pająk Karolina, Pająk Magdalena, Ryłko Sara, Ryś Ewelina, Syktus Julia i Wrona Wiktoria. Opiekunem, a zarazem trenerem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego – Włodzimierz Wróbel.

Klasyfikacja końcowa:

I m         Siekierczyna I
II m        Stara Wieś I
III m       Pasierbiec
IV m      Mordarka

Puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, oraz Wojciech Korabik – Kierownik wydziału kultury i promocji.

Dziewczętom z Siekierczyny gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach powiatowych, które odbędą się 7 stycznia 2016 r w ZSS nr 3 w Limanowej