Bożonarodzeniowy Apel w ZS w Pasierbcu

28.12.2015

Dnia 22 grudnia w Zespole Szkół w Pasierbcu odbył się uroczysty apel bożonarodzeniowy,  podczas którego swoje utwory zaprezentowali zwycięzcy Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz szkolny zespół muzyczny. Soliści oraz zespoły przedstawiły bogaty repertuar kolęd i pastorałek.  Za sprawą pięknie wykonanych pieśni, także w języku łacińskim można było poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.

Publiczność z zachwytem słuchała przygotowanych utworów zarówno tych znanych, jak i mniej popularnych. Prezentacje poszczególnych uczestników były wyjątkowo różnorodne, gdyż wielu uczniów naszej szkoły uczęszcza dodatkowo  do Szkoły Muzycznej I stopnia w Żegocinie z filią w ZS w Pasierbcu. Wielu uczestników, pomimo iż naukę gry na instrumencie rozpoczęło dopiero w tym roku szkolnym, bardzo dobrze poradziło sobie na scenie.

Podczas apelu  zostały wręczone dyplomy i nagrody z licznych konkursów organizowanych na terenie szkoły. Nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursu „Mój święty patron” organizowanego w ramach Korowodu Wszystkich Świętych.  Nagrody otrzymali również zwycięzcy „Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek”, konkursu „Mój kalendarz adwentowy”, jak również „Moja ozdoba bożonarodzeniowa” zorganizowanego przez  opiekuna SKO.

Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom za tak liczne uczestnictwo, a  rodzicom  za przygotowanie swoich pociech oraz włączenie się  w akcje organizowane na terenie szkoły. Na zakończenie apelu Dyrektor Rozalia Kuchta podziękowała młodym artystom oraz złożyła  uczniom, pracownikom szkoły oraz rodzicom świąteczno-noworoczne życzenia.

Wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek:

Kategoria odział przedszkolny

I miejsce Jakub Ryś kl. O

II i III miejsce nie przyznano

Kategoria kl I-III

Wiktoria Piórkowska kl. I

Antoni Dudziak kl. II a

Klaudia Matląg kl. II b

Natalia Twaróg kl. III

Natalia Pucia kl. IIa

Julia Chlipała kl. III

III miejsce – nie przyznano

Kategoria kl. IV-VI

I miejsce Anna Ryś kl.VI

II miejsce Magdalena Ryś kl. V

III miejsce Joanna Półtorak kl. V

Kategoria Zespoły

Piotr Pałka kl II a, Dorota Pałka kl V, Joanna Pałka kl. I gim.

Zuzanna Guzik kl.V, Aleksandra Guzik kl.V,

Natalia Pławecka kl. V, Julia Dudek kl. V

III miejsce nie przyznano

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Florek kl.I b, Magdalena Piórkowska kl. Ib, Gabriela Golonka kl. Ib, Aleksandra Piórkowska kl. I gim.