Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Adwentowe kucie w austriackim Ybbsitz

29.12.2015

Jak co roku przed Bożym Narodzeniem kowal z Pisarzowej – Władysław Raczek wraz z bratem Wojciechem wyruszyli poza granice Polski, by zaprezentować swoje prace. Tym razem kowalstwo wywodzące się z Pisarzowej ukazane było w miejscowości Ybbsitz w Dolnej Austrii.

Ybbsitz to austriackie miasteczko gdzie tradycje kowalstwa i zamiłowanie do tego rzemiosła jest wciąż żywe. Miasteczko skupia swoją specjalizację na kowalstwie, prowadzone są tam m.in. specjalne kursy dla kowali oraz inne zajęcia powiązane z kowalstwem.

W miasteczku  działa Trasa Kowalstwa z Mostem Przygód oraz organizowane są Międzynarodowe Spotkania Kowali pn. "Ferraculumfest".

Spotkania takie odbywają się w cyklu dwurocznym i tak przed dwoma laty jak i w roku bieżącym w tym niecodziennym wydarzeniu wśród kowali z różnych państw Europy był także obecny Władysław Raczek, tworząc wraz z innymi kowalami szczególny klimat Kowalskiego Święta zwanego Bożonarodzeniowym Jarmarkiem. A na miejscu nie tylko prezentacja swojego dorobku artystycznego, ale także pokaz kowalstwa skupiający jak zwykle liczne grono entuzjastów tegoż fachu.

Więcej informacji pod linkiem :  https://www.facebook.com/ybbsitz/?pnref=storyLiczba wyświetleń: 3097
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne