Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

60 lat Bibliotek Publicznych w Gminie Limanowa

10.12.2015

Dnia 10 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi miała miejsce uroczystość Jubileuszu 60-lecia działalności Bibliotek Publicznych na terenie Gminy Limanowa. Biblioteki powstały przy ówczesnych Gromadzkich Radach Narodowych w Starej Wsi, Pisarzowej, Męcinie, Kaninie oraz Siekierczynie.

Historia działania bibliotek w ciągu minionych dziesięcioleci zaprezentowana została podczas multimedialnej prezentacji. Dorobek placówek i rolę samorządu gminnego w modernizacji obiektów bibliotecznych omówił Dyrektor Biblioteki w Starej Wsi – Jacenty Musiał.

Ważnym elementem uroczystości było spotkanie autorskie z Ojcem Leonem Knabitem  pt.: ”Książka nigdy nie zaginie”. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych – Zastępca Wójta Gminy Limanowa Marian Mąka, Radny Gminy Marek Młynarczyk, Sołtys Starej Wsi I Urszula Biernat oraz lokalni artyści, bibliotekarze i mieszkańcy gminy. Spotkanie uświetnił występ uczniów limanowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej.Liczba wyświetleń: 4338
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne