Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Święto folkloru – „Limanowska Słaza” z licznym udziałem gminnych artystów

05.11.2015

W dniu wczorajszym tj. 5 listopada br. w Limanowskim Domu Kultury rozpoczął się 41. Festiwal Folklorystyczny Limanowska SŁAZA. W trakcie czterodniowego święta folkloru wśród ponad 700 artystów znalazło się także liczne grono muzyków, śpiewaków i zespołów z gminy Limanowa. Już wczoraj zaprezentował się m.in. Zespół „Mali Męcinianie” , a dziś i jutro kolejne występy gminnych artystów.

Festiwal „Limanowska Słaza” to w bieżącym roku 95 prezentacji w kategoriach: Zespół Regionalny, Instrumentalista, Śpiewak, Gawędziarz, Grupa Śpiewacza, Grupa Regionalna, Muzyka Ludowa, Mistrz i Uczeń.

Pierwszy dzień występów artyści mają już za sobą. Z naszej gminy na scenie Limanowskiego Domu Kultury prezentowali się „Mali Męcinianie” w dwóch odsłonach - jako Zespół dziecięco-młodzieżowy oraz grupa dziecięca śpiewacza z Zespołu. Ponadto wystąpili także: Piotr Kurczab z Męciny /9 lat/ z gawędą, Maria Franczak ze Starej Wsi /kat. dorosła/ ze śpiewem i gawędą oraz Kapela znad Smolnika z Męciny /kat. muzyka dorosła/.

W piątek 6 listopada kolejne prezentacje, a z gminy Limanowa wystąpią :

- godz. 18:10 - Stanisław Ptaszek /gawęda, kat.dorosły/ Pasierbiec

- godz. 18:50 - Józef Tokarczyk /heligonka, kat.dorosły/ Mordarka

- godz. 19:05 – Zespół SPOD KICEK  /kat.dorosły/ Mordarka

- godz. 20:20 - grupa śpiewacza Spod Kicek /kat.dorosła/ Mordarka

natomiast w sobotę 7 listopada  prezentować się będą:

- godz. 18:05 Magdalena Dudek /śpiew, kat.dorosła/ Makowica

- godz. 18:10 KGW Makowica /grupa regionalna/ Makowica

- godz. 18:30 Paweł Juszczak /śpiew, kat.dorosły/ Kisielówka

W niedzielę 8 listopada o godz. 15.00 nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników tegorocznej „Słazy” połączone z wręczeniem nagród laureatom Festiwalu.

Poniżej galeria zdjęć z występu Zespołu "Mali Męcinianie".Liczba wyświetleń: 1866
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne